Blog
Narymunt
Jarosław Narymunt Rożyński
Jarosław Narymunt Rożyński Jarosław Narymunt Rożyński
6 obserwujących 157 notek 105978 odsłon
Jarosław Narymunt Rożyński, 11 maja 2017 r.

Wybory samorządowe 3 maja 2018

252 0 0 A A A

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe wybory samorządowe, wraz z referendum dotyczącym nowej konstytucji i nowego ustroju państwa, odbędą się 3 maja 2018 roku. Według aktualnego kalendarza wypadają co prawda w Święto Niepodległości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby termin ten po prostu zmienić.

Szerokim echem w całej Polsce odbiła się propozycja Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum konstytucyjnego. Nikt nie ma tutaj jednak wątpliwości, że podstawową motywacją do podjęcia takiej inicjatywy jest przede wszystkim konflikt Prezydenta z Ministrem Obrony oraz rosnące zadłużenie kraju, które dawno już przekroczyło alarmującą granicę. W zamierzeniu pomysłodawców nowa konstytucja miałaby być aktem, który przekazuje więcej władzy premierowi, natomiast Prezydent miałby większe uprawnienia w zakresie obronności kraju. Nie jest też tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do wprowadzenia wyborów prezydenckich przez Sejm i Senat, z pominięciem głosu suwerena. Chodzi oczywiście o zabezpieczenie się przed wyborami prezydenckimi, w których zmierzyliby się Andrzej Duda i Donald Tusk.

Wydaje się, że opozycja przecierająca oczy ze zdumienia, zaczyna rozumieć, że perspektywa zmiany rzeczywistości w kraju poprzez wybory jest złudzeniem. Rządząca partia narodowo-socjalistyczna tak zmieni regulaminy wyborów, obowiązujące prawo, jak również wszelkie inne instytucje będące fundamentami dotychczasowego ustroju, że zwycięstwo w wyborach będzie jedynie formalnością. Niestety, są to konsekwencje naiwności i pazerności wszystkich partii politycznych, które kolejno sprawowały władzę po 1989r.

Na czele partii stoi człowiek, który nie ma nic do stracenia i z racji swojeg owieku nie obawia się również jakiegokolwiek sądu. Współczesna Europa zna wiele przypadków takiej politycznej zachłanności, wspominając chociażby Slobodana Milosevica czy Wiktora Janukowicza. Niestety za każdym razem kończyło się to tragicznie dla rządząnego narodu.

Polska jednak stoi przed wyjątkową szansą. Oto bowiem, partia przekonana o swojej doskonałości i świętej misji dziejowej, oddaje "dla formalności" głos suwerenowi. Czy rzeczywiście te deklaracje zostaną spełnione, jest jeszcze sprawą otwartą. Nie ujawniono do tej pory zakresu tego refenrendum, nie wiadomo jakie projekty konstytucji będą podlegać rozpatrzeniu.

Najprawdopodobniej Prezydent Andrzej Duda nie zdaje sobie jeszcze sprawy, jakiego ducha wypuścił z lampy Alladyna. Może się bowiem okazać, że będzie to dla całego obecnego partyjnego systemu politycznego skok na główkę do basenu bez wody.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

PKW
Wybory w setną rocznicę odzyskania niepodległości

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ojciec, patriota, przedsiębiorca. Zawodowo od lat związany z informatyką i nowoczesnymi technologiami. Więcej informacji pod adresem : www.prezydent.org.pl

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • ... i jeszcze jedno - skoro to takie proste i oczywiste, to nie można było tego napisać...
  • Ale jak nie może powiadomić, skoro mamy domniemanie doręczenia ? :) No i druga kwestia......
  • W punkcie 1 przeczy Pan sobie w tym samym zdaniu. W punkcie 2 dał Pan odpowiedzi na zadane w...

Tagi

Tematy w dziale Polityka